BebekKonu Dışı

2021 Rus Takvimine Göre Cinsiyet

Rus Takvimi Hamilelik Planlama

Rus Takvimi 2021 Hesaplama

Rus takvimi doğacak bebeğin cinsiyetini hesaplamak için kullanılan bir yöntemdir. Daha önce çin takvimi ile cinsiyet hesabı konulu bir yazıyı sizlerle paylaşmıştık. Bu kez ise Rus Takvimi 2021 hesaplamaları ile ilgili bilgiler vereceğiz.  Bebeğin cinsiyetini tahmin etmekle ilgili pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları geleneksel bazıları ise bilimsel yöntemlerdir. Bilimsel yöntemlerden en çok kullanılanı ve %100’e yakın sonuç veren cinsiyet öğrenme yöntemi gebeliğin 15.haftasından sonra yapılan ultrason görüntülemedir.

Geleneksel yöntemler arasında pek çok yöntem bulunmaktadır bunların doğruluk oranları net olarak bilinmezken en çok kullanılan üç yöntem bulunmaktadır ve hesaplama mantıkları hemen hemen aynıdır. Bu takvimleri kullanmak isteyenlerin genel amacı gebe kaldıktan sonraki cinsiyet öğrenmek değildir. Asıl amaç gebelik zamanını rus takvimine göre planlamaktır.

rus takvimi ile cinsiyet hesaplama

Rus Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Rus takvimi cinsiyet hesaplama yönteminde annenin kanının yenilenme zamanını baz alınarak bebeğin cinsiyetine karar verilir. Kan yenilenme süreleri kadınlarda 3 yılda bir erkeklerde ise 4 yılda bir olmaktadır. Rus takvimine göre kadın hamile kaldığında baskın olan kim ise bebeğin cinsiyetini de onun belirleyeceğini iddia eder. Kan yenilenmesini etkileyen faktörler dikkate alınmamıştır. Bu yüzden tahminlerin doğruluk payı konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Doğruluk payı konusunda şüpheler olsa da anne babalar bu tarz cinsiyet belirleme yöntemlerine başvurmaktadır.

Cinsiyet hesaplarken ihtiyacımız olan 3 adet veri bulunmaktadır.

  • Annenin Doğum Tarihi
  • Babanın Doğum Tarihi
  • Hamilelik Tarihi

Bu bilgileri kullanarak hesaplama yapılmaktadır. Hesaplama için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Rus Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama Ne Kadar Doğru

Rus takvimi az da olsa bilimsellik içeren bir yöntemdir dolayısıyla bu takvimi çin takvimine oranla daha fazla dikkate alabilirsiniz. Normalde zaten cinsiyet belirleme oranı %50 dir bu takvimi kullanarak hesaplama yaparsanız bu oran %75 civarına çıkmaktadır. Ancak bilinmesi gerekir ki gebeliğin 15.haftasından sonra yapılan ultrason kontrollerinde dahi yanılmalar görülmüştür. Bu yüzden bu takvimleri sadece bilgilendirme amaçlı kullanmak daha uygun olacaktır. Bebeğin cinsiyetinden daha önemli olan bebeğin sağlıklı olmasıdır lütfen bunu unutmayınız. Kız olmuş erkek olmuş çok da önemli değil sağlıklı olsun vatana milletine hayırlı evlat olsun yeter.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sizlere bilgi ulaştırabilmemiz için reklamlarınızı kapatmanız gerekmekte.