Sağlık

Doğumdan Sonra Arpa Diyeti İle Form Kazanın!

Arpa Diyeti: Son dönemlerde gitgide bilinen arpa diyeti, hamilelikten sonra tekrar eski formuna kavuşmak isteyen anneler için ideal bir diyettir. Daima fit ve sağlıklı kalmak isteyen annelerin bu diyeti yaparak eski formlarına hatta daha iyi bir hale gelmesi mümkündür.

Nedir?

Toplam 7şer gün süren bu diyet 4 kısımdan oluşuyor. 1 Aylık süre zarfında ortalama 5-10 kg arası kilo vermeniz mümkün. Tek yapmanız gereken arpa diyetine uymak ve iradenizi korumak. Menopoz döneminde kilo vermek için arpa suyu diyeti yapılmalıdır.

Nasıl Yapılır?

Kısa süre içerisinde sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yarayan arpa suyu ile yapılan bu diyet, karaciğer ve böbreklerinizdeki toksinleri de atmanıza yardımcı olacaktır. Magnezyum, demir ve potasyum gibi bileşenlere sahip olan arpa, sizi zinde ve tok tutacaktır. Aynı zamanda arpa suyu, metabolizmanızı hızlandıracaktır.

Hamilelikten sonra ayda 5-10kg kilo vermek isteyen anneler, kendilerine arpa diyeti yani arpa suyu içerek diyet listesi oluşturabilir. Akşam altıdan sonra yemek yemez ve tuz, ekmek ve şekeri minimum seviyeye indirir ise kısa süre içerisinde büyük yol kat edecektir. Arpa suyu ile yapılan bu diyet aynı zamanda yağ yakmayı da hızlandıracaktır. Kabızlık sorunu ile karşılayan anneler bu sorunu da bu diyet ile çözecektir.

Arpa diyeti sindirim sisteminizi düzenler ve hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Bağırsaklarınızdaki sancı ve gazı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Arpa diyeti yaparken dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü fazla tüketim durumunda yan etkileri görülüyor. Arpa suyu diyeti yapacak kişilerin arpaya karşı herhangi bir alerjisi olmaması gerekmektedir. Arpa diyeti düzenli olarak yapıldığı sürece kilo vermenizi destekler ve arpa suyu sizi tokluk hissine sürükler. Bu diyeti yaparken güç kaybı yaşamamanız için protein ve vitamin alımını esirgememenizde fayda var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sizlere bilgi ulaştırabilmemiz için reklamlarınızı kapatmanız gerekmekte.