AnneBakım & GüzellikSağlık

Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer?

Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer?: Hamile annelerin korkulu rüyası haline gelen Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer? ve Hamilelik Lekeleri hakkındaki tüm sorulara yanıt vereceğiz. Hamilelik dönemine geçiş ile birlikte hormonsal değişikliklerden kaynaklanan hamilelik lekeleri ne zaman geçer? İşte bu sorunun yanıtı anne adaylarının kafasını oldukça karıştırıyor. Hamilelik lekeleri için kadınlar kulübü gibi bir çok sitede anneler çözüm aramaktadır.

Canınızın sıkılmaması gerektiğini öncelikle belirtmek istemeliyim ki, anneliğin mucizelerinden biridir bu lekeler. Çünkü anne olmak mucizedir. Öncelikle hamilelik lekeleri nasıl oluşur bunun yanıtını verelim: Hormonsal değişikliklerden dolayı ve aşırı stres ile birlikte hamilelik lekeleri, vücutta ve yüzde görülmektedir. Sırasıyla hamilelik lekeleri ve Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer? hakkında sorulara yanıt verelim.

Hamilelik lekeleri ne zaman başlar?

Kadınlar, hamilelik döneminin başlarında hormonsal değişiklik yaşamaktadır ve bunun yanında stres vb. durumlar da sıklıkla görülmektedir. Hamilelik lekeleri genellikle hamileliğin 8 ile 10. haftalarından sonra başlar. Bu dönem boyunca fazlaca hormonsal değişiklikler yaşanır ve bundan kaynaklı hamilelik lekeleri görülür.

Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer?

Hamilelik lekelerine ne iyi gelir?

Hamilelik lekeleri annelerin fazlaca stres yaşamalarına sebep oluyor. Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer? ve hamilelik lekeleri için doğal maskeler bulunmaktadır. Hamilelik lekelerine iyi gelecek şeyleri kısaca şöyle listeleyebiliriz.

 • Anne sütü: Kesilen anne sütü, hamilelik lekelerine karşı en etkili çözümlerden bir tanesidir.
 • Limon suyu: Limon suyu, cilt beyazlatmada ve lekeleri gidermekte oldukça etkilidir. Dikkatli kullanılması gerekir.
 • Sirke: Limon suyu ile birlikte sirke de kullanılabilir. Cilt lekelerine karşı etkilidir.
 • Hint yağı: Hint yağı ile cildinizdeki lekeleri giderebilirsiniz. Yatmadan önce leke olan yere sürüp bekletiniz.
 • Kantaron yağı: Kantaron yağının mucizesini bilmeyen yoktur. Cilt lekelerine karşı oldukça etkili olan bu yağ, hamilelik lekelerini geçirmek için de kullanılır.
 • Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağının, hamilelik lekelerine karşı etkili olduğu bilinmektedir.
 • Salatalık maskesi: Salatalık maskesini bilmeyen yoktur. Salatalık maskesi, cilt lekelerine karşı oldukça etkilidir.
 • Güneş kremi: Yine güneş yanıkları ve cilt lekeleri için güneş kremleri kullanılmaktadır. Aynı şeklide hamilelik lekeleri için güneş kremi kullanabilirsiniz.Yine hamilelik lekeleri için leke açıcı krem önerilerini inceleyebilirsiniz. Doğal yöntemlerin yanı sıra kozmetik ürünleri de bu lekelerin geçmesinde destekleyici bir etken oluşturuyor. Hamilelik lekeleri için leke açıcı krem satın alabilir ve lekelerinizin geçmesine yardımcı olabilirsiniz. Aynı şekilde hamilelik lekesi için bitkisel çözüm yollarında başvurabilirsiniz. Aktar gibi yerlerde hamilelik lekeleri için bitkisel çözüm üretiliyor.
Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer?
Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer?

Doğumdan sonra geçer mi?

Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer? sorusunun yanı sıra hamilelik lekeleri doğumdan sonra geçer mi? sorusu da sıklıkla merak edilmektedir. Biz sizler için bu soruya şöyle yanıt verebiliriz: Hamilelik lekeleri, hormonsal değişiklikten dolayı olduğu için doğumdan sonra geçer.

Hamilelik belirtilerinde leke gelir mi?

Hamilelik belirtileri nelerdir? diye merak ediyorsanız öncelikle sizi birhamile.com sitemizin anasayfasında yer alan makaleyi okumaya davet ediyorum. Hamilelik belirtileri arasında hormonsal değişiklikler olduğu bilinmektedir. Her ne kadar 8 ile 10. haftalardan sonra hamilelik lekeleri sıklıkla görülse de hamilelik belirtileri arasında cilt lekeleri görülmektedir.

Hamilelik lekeleri nerede çıkar?

Anne olmaya hazırlanan anne adaylarının korkulu rüyası olan hamilelik lekeleri, sıklıkla vücudun bir kaç bölgesinde görülmektedir. Bu bölgeler şöyledir:

 1. Yüz
 2. Bacak
 3. Sırt
 4. Boyun
 5. Col.
 6. Karın

Yine hamilelik lekelerine göre cinsiyet belirleme işlemleri de batıl inanç olarak bilinmektedir. Çünkü hamilelik lekeleri annenin hormonsal değişiklerine bağlıdır. Hamilelik lekeleri ile bebek cinsiyeti arasında kesinlikle bir bağ yoktur. Tıpta herhangi bir bununla ilgili sonuç bulunmamaktadır.

Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer?

Gelelim asıl sorumuz olan Hamilelik Lekeleri Ne Zaman Geçer? sorusuna. Hamilelik lekeleri, doğumdan sonra geçer. Bu lekeleri geçirmek için uygulanan zararlı yöntemler, lekelerin vücutta kalıcı olarak kalmasına sebep olabilir. Hamilelik lekeleri zaman ile birlikte kaybolacaktır. Bu lekeleri hızlı geçirmek için zararlı işlemlerden kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Doğal yöntemler kullanarak hamilelik lekelerini daha hızlı geçirmeniz mümkündür.

Hamilelik lekeleri hakkında kafanızda oluşan soru işaretlerini bizlere yorum yap bölümünden iletebilirsiniz. Yine aynı şekilde iletişim bölümünden bizlerle iletişime geçebilir ve hamilelik dönemi ile ilgili sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Hamilelik lekeleri hakkında tüm soruları yanıtladık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sizlere bilgi ulaştırabilmemiz için reklamlarınızı kapatmanız gerekmekte.