Konu DışıSağlık
Trend

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır hakkınd sizlere bilgi vereceğim. Asıl soru Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır ya da Hamilelik Testi Nasıl Yapılır olmalıdır. Gelin bu soruları sizler için cevaplayalım. Birlikte öğrenelim.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır sorusu bir çok insanın aklına ilk olarak kaçıncı günde, bir çok kişinin aklına da Hamilelik Testi Günün Hangi Zamanı Yapılır sorusunu getirmektedir. Genel itibari ile bu konuyu şu şekilde özetleyebiliriz. Öncelikle Hamilelik Testi yapmak için günün en uygun zamanı sabah saatleridir. Bunun nedeni ise; gece vücudumuzdaki idrarda biriken hCG hormonu sabahki ilk idrar ile doğru sonucu verecektir. İdrar ile yapılan Hamilelik Testinde bizim sonucu öğrenmemizde gereken HCG hormonudur.

Bu, Hamilelik Testini günün başka saatlerinde yapamazsınız demek manasına gelmemektedir. Tabiki istediğiniz saatte testi yapabilirsiniz. Ama en güvenilir sonucu her zaman günün ilk saatlerindeki idrar doğru verecektir.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Hamilelik Testi, hamilelikten şüphe duyduğunuz zaman, en son ilişkinizden 21 gün sonra yapılmalı. 21 Günden sonraki her test doğru sonucu verecektir. Hamilelik Testi Nasıl Yapılır konusunda bir çoğumuz aslında yanlış bilgiye sahibiz. Almış olduğumuz çubuk teste bir kaç damla idrar damlatarak, sonucu beklemeniz gerekmektedir.

  • 1 Çizgi negatif
  • 2 Çizgi pozitif

Olarak sonuç vermektedir. Umarız sizinde testinizin sonucu daime Pozitif çıkar… 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sizlere bilgi ulaştırabilmemiz için reklamlarınızı kapatmanız gerekmekte.