Bakım & Güzellik

Hamilelikte Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Hamilelikte Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?: İşte bu sorunun cevabı oldukça basit. Hamilelikte dudak bakımı anne adaylarının sıklıkla merak ettiği konular arasında yer alıyor. Arama motorlarında “hamilelikte dudak bakımı” aramalarından yola çıkarak sizler için bu makaleyi hazırladık.

Hamilelik döneminde değişen hormonlardan dolayı anne vücudunda gözle görülür fiziksel değişiklikler meydana gelir. Bunlar arasında dudaklarda kuruma ve çatlama gibi durumlar da yer alıyor. Bu çatlama ve kurumalara karşı ne yapabiliriz onları yazacağım. Hamilelikte dudak kuruması ve dudak bakımı için evde yapabileceğiniz doğal bakım yöntemleri ile bu sorunları ortadan kaldıracaksınız.

Dudak çatlaması hamilelik belirtisi mi?

Hamilelik belirtileri arasında dudak çatlaması her kaynakta geçmese de bu durum hamilelik belirtisi olarak gösterilebilir. Çünkü annenin dişlerinin çürümesi ve dudağının kuruyarak çatlaması hormonsal değişikler dolayısıyla hamilelik belirtileri arasında yer alıyor.

Dudak çatlaması hamilelik belirtisi mi?
Dudak çatlaması hamilelik belirtisi mi?

Hamilelikte Dudak Bakımı

Hamilelikte dudak kuruması ve çatlaması oldukça can sıkıcı bir durum olarak görülür. Çünkü dudak kuruması, çatlamasına ve dudak yaralarına sebep oluyor. Aşağıdaki yöntemleri uygulamadan önce kesinlikle doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Hamilelikte dudak bakımı için evde kantaron yağını dudaklarınıza sürerek kurumasını ve çatlamasını önleyebilirsiniz. Kantaron yağı hızlı bir yara iyileştirici olarak bilinir. Yine hamilelikte yaraları hızlı iyileştirmek için kantaron yağı sürebilirsiniz.
  • Yaklaşık 30-40 gram balmumunu iyice eriterek içerisine susam yağı katınız. Oluşturduğunuz bu karışımı krem haline getirerek dudaklarınıza uyumadan önce günlük sürebilirsiniz.
  • Vazelin: Hamilelikte dudak bakımı oldukça etkili bir tedavi olan vazelin tedavisi uygulayabilirsiniz. Yağlı ve nemlendirici özelliği ile bilinen vazelin, hamilelikte dudak kuruması ve çatlamasını önler
  • Zeytinyağı ve az bir miktar vazelini karıştırarak yumuşak bir krem edasına getiriniz. Hazırladığınız bu kremi dudaklarınıza uyumadan önce sürünüz.

Yukarıda yazılan 4 yöntemi uygulamanıza rağmen dudaklarınız kuruyor ise dudak koruyucu kremler ile bu soruna engel olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sizlere bilgi ulaştırabilmemiz için reklamlarınızı kapatmanız gerekmekte.