Bakım & Güzellik

Hamilelikte Nergis Sabunu İle Güzelleşin

Hamilelikte nergis sabunu ile cildinizi güzelleştirebilir ve temizleyebilirsiniz. Oldukça popüler bir ürün olan nergis sabunu, cildinizi gözeneklerden arındırarak saf bir güzellik katar. Hamilelik döneminde cilt lekelerine ve strese bağlı oluşan sivilcelere karşı nergis sabunu sizler için adeta mucizevi bir ürün olacaktır. Nergis sabunu nedir? ve nergis sabunu ne işe yarar? gibi sorulara yanıt vereceğimiz bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Hamilelikte Nergis sabunu ile cildinizi temizlemek oldukça kolaydır. Aynı zamanda nergis sabunu ile sivilce lekeleri, sivilceler, siyah noktalar, gözenekler de temizleniyor. Günümüzde bir çok doğal bakım ürünlerinde nergis sabunu özü kullanılmaktadır. Güzel bir kokusu bulunan bu sabun adını; nergis çiçeğinden almaktadır. Yeryüzünde bilinen en hassas çiçeklerden biri olan nergis çiçeği, cilde oldukça faydalı bir bitkidir. Doğal güzelliğinize güzellik katmak için nergis sabunu ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Nergis Sabunu Nedir? yanıtını da böylelikle vermiş olduk. Nergis sabunu fiyatı ise ortalama 15 ile 30 TL arasında değişmektedir.

Hamilelikte Nergis Sabunu İle Güzelleşin
Hamilelikte Nergis Sabunu İle Güzelleşin

Nergis Sabunu Ne İşe Yarar?

Nergis çiçeği, Nеrgisgillеr familyasına aittir. Ortalama 20 ile 80 cm kadar yüksekliğe sahip olan nergis çiçeklerinin sapı ve çiçeğin kendisinden nergis sabunu üretilir. Üretilen nergis sabunu, cildinizi temizlemekte oldukça yararlı bir yardımcıdır. Kısaca hamilelikte nergis sabunu; cildinizi temizlemeye, cildinizdeki ölü derileri atmaya, yüzünüzdeki gözenekleri temizlemeye, sivilce izlerine, sivilce lekelerine, kırışıklıklara ve göz altı morluklarını gidermeye iyi gelmektedir.

Hamilelikte Nergis sabunu nasıl kullanılır?

Nergis çiçeğinin kaynatılarak içerisine organik ve saf zeytinyağı, shea yağı, hindistan cevizi yağı, gliserin, yulaf tozu, gibi bir çok cilde yararlı şeyler eklenerek nergis sabunu hazır hale getirilir.

Nergis sabunu:

  • Uygulayacağınız yeri ıslatarak hafifçe suyunu alınız.
  • Daha sonra nergis sabununu ıslattığınız yere sürerek hafifçe köpürtünüz.
  • Sürdüğünüz yerleri 15-20 dakika boyunca bekletiniz.
  • Geçen süre zarfında nergis sabunu sürdüğünüz yere dokunmayınız.
  • Son olarak ılık su ile yüzünüzü durulayınız.

Nergis sabununu haftada en az 2 en fazla 4 kez kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sizlere bilgi ulaştırabilmemiz için reklamlarınızı kapatmanız gerekmekte.