Bakım & Güzellik

Hamilelikte Yapılabilecek Yüz Maskeleri

Hamilelikte Yapılabilecek Yüz Maskeleri, hamilelik dönemi çetin geçen anneler için oldukça önemlidir. Hamilelik dönemine geçiş ile birlikte hormonsal değişikliklere bağlı olarak ciltte lekelenme, yağlanma, kızarıklık ve buna benzer cilt sorunları ortaya çıkıyor. Hamilelik döneminde bir de cildiniz sizlere sorun çıkarıyor ise aşağıda önerdiğimiz 4 farklı doğal hamilelikte yapılabilecek yüz maskelerini uygulayabilirsiniz.

Hamilelikte yapılabilecek yüz maskeleri, zararlı değildir. Anne adayları “hamilelikte yüz maskesi zararlı mı?, hamilelikte yüz maskesi yapılır mı?, hamilelikte yüze maske yapılır mı? ve hamilelikte yüze kil maskesi yapılır mı?” gibi soruları arama motorları üzerinden sıklıkla arıyorlar. Bu sorulara topluca yanıt vermek gerekirse: Hamilelikte yüz maskesi yapmak zararlı değildir. Yüz maskesi yaparken dikkat etmeniz gereken şey ise sıklıkla yapmamaktır. Hamileler için haftalık en fazla 3 kez yüz maskesi yapılması uygundur.

Hamilelikte Yapılabilecek Yüz Maskeleri

1- Saf Limon Maskesi

Hamilelikte Yapılabilecek Yüz Maskeleri
Hamilelikte Yapılabilecek Yüz Maskeleri

Hamilelik döneminde cildinize yüz maskesi yaparak, cildinizi temizleyebilirsiniz. Hamilelikte Yapılabilecek Yüz Maskeleri listemizin ilk sırasında, cildinizi parlatacak bir maskeden bahsedeceğiz: Limon maskesi

Taze limonu ezerek veya blender ile püre haline getirerek bir bardak altına koyunuz ve yarım yemek kaşığı su ekleyiniz. Cildinizi ıslatarak elde ettiğiniz karşımı yüzünüze sürünüz ve en fazla 5 dakika bekletiniz. Limon asidik bir besin olduğu için fazlaca bekletmek yüzünüzü tahriş edebilir. 5 dakikalık süre zarfından sonra yüzünüzü ılık su ile iyice temizleyiniz.

2- Zeytinyağı ile parlayın

Hamilelikte Yapılabilecek Yüz Maskeleri

Zeytinyağı maskesi ile cildinizi adeta bir ışık gibi parlatabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı bal, bir kaç damla limon suyu ve yarım tatlı kaşığı zeytin yağı karıştırarak krem haline getiriniz. Oluşan karışımı ortalama 15 dakika yüzünüzde bekleterek ılık su ile temizleyiniz.

3- Salatalık maskesi ile yok edin

Hamilelikte Yapılabilecek Yüz Maskeleri

Yağlı bir cilde sahipseniz salatalık maskesi ile hamilelikte yüz maskesi yapabilirsiniz. Yarım salatalığı püre haline getirip, bir yemek kaşığı süt ve bir yumurtanın beyazı ile karıştırarak krem haline getirecek şeklide karıştırınız. Hazırladığınız karşımı 15 dakika kadar bir süre yüzünüzde bekletiniz ve ılık su ile durulayınız.

4-  Muz Maskesi İle Yumuşayın

Hamilelikte Yapılabilecek Yüz Maskeleri

Yumuşak bir yüze sahip olmak için muz maskesi ile hamilelikte cildinizi yumuşatabilirsiniz. Bir adet muzu iyice ezerek püre haline getirin ve bir yemek kaşığı süt ile karıştırarak krem olacak şekilde karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüzde 20 dakika bekleterek ılık su ile durulayın.

Yazı içerisinde kullanılan görsellerin tamamı telifsiz görsellerdir. Kaynak: Pixabay

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sizlere bilgi ulaştırabilmemiz için reklamlarınızı kapatmanız gerekmekte.