Site icon Hamile Anne Blogu

Japon Takvimi 2021 Cinsiyet Hesaplama

Anne ve baba adaylarının en çok merak ettikleri konuların en başında çocuklarının cinsiyeti gelir. Hal böyle olunca cinsiyet tahmininde bulunma yöntemlerini araştıran ebeveyn adayları birçok yöntemle karşılaşırlar. Bu yöntemlerden olan takvimler iki farklı tahmin için kullanıyorlar. Bunlardan birincisi, hamilelikten sonra çocuğun cinsiyetinin ne olduğunu öğrenmek için kullanılır. İkincisi ve daha çok tercih edilen kullanım ise hamilelik öncesi cinsiyetini belirleme tahmininde bulunmak ve hamileliği ona göre planlamak için.

Daha önceki konularımızda çin takvimi cinsiyet hesaplama ve rus takvimi cinsiyet hesaplama ile ilgili bilgiler paylaşmıştık. Bu kez sizlere cinsiyet tahmini konusunda yeni bir takvimle tanıştıracağız bu takvim adı ise japon takvimi.

Japon Takvimi Nedir?

Japon takvimi cinsiyet hesaplama yöntemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. 2021 çin takvimi ve 2021 rus takvimi gibi anne doğum tarihi baba doğum tarihi gibi bilgilere göre cinsiyet tahmininde bulunulmaktadır.

Japon Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Japon takvimi cinsiyet hesaplama tahmininde bulunmak için iki adet tabloya ihtiyacımız var. Birinci tabloda 12 ay yatay ve dikey bir şekilde yazı ile sıralanır. Yatay sıra annenin doğum ayı bulunur, dikey sırada ise babanın doğum ayı bulunur. Anne ve babanın doğum aylarının kesiştiği noktadaki sayıyı ikinci tabloda kullanacağız.

İkinci tabloda son adet ayı ile bulmuş olduğumuz Anne ve babanın doğum aylarının kesiştiği sayı ikinci tablonun üst tarafında sıralanan 1-12 arası rakamlardan ve cinsiyet sütunlarından oluşur. Annenin hamile kaldığı ay ilgili sütundan bulunarak bebeğin cinsiyet tahmininde bulunulur.

Japon Takvimine Göre Cinsiyet Nasıl Hesaplanır

Japon Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama Tablo1

Tablo1 de anne adayının doğduğu ay ile baba adayının doğduğu ayın kesişim noktasındaki sayıyı buluyoruz ve ikinci tabloda kullanmak üzere aklımızda tutuyoruz.

Japon Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama Tablo2


Tablo 1 de bulduğumuz sayıyı Tablo 2’nin en üstünde bulunan sarı renkli satırda buluyoruz. Sonra sayının bulunduğu sütunda yer alan aylardan son adet ayını / hamile kalınan ay’ı buluyoruz ve bulduğumuz satırdan orta sütunda yer alan kırmızı ve mavi satıra doğru takip ettiğimizde bebeğin cinsiyet tahminini görebilirsiniz. Burda yer alan yıldızlar hangisinde daha çok ise bebeğin cinsiyetinin büyük oranda o olduğu anlamına gelir.

Japon Takvimi ile Çin Takvimi Arasındaki Fark

Çin takvimi ile cinsiyet hesaplamada annenin yaşı ve hamile kaldığı yani son adet gördüğü tarihin bilgileri gerekli. Japon takvimi ile cinsiyet hesaplamada ise annenin doğduğu ay, babanın doğduğu ay ve anne adayının en son adet gördüğü ay dikkate alınıyor. İstenilen bilgilerden de anlaşılacağı gibi çin takviminde kesin bir sonuçtan kız/erkek olduğu belirlenebilirken japon takviminde kesin bir sonuçtan söz edilmez olasılık söz konusudur.

Exit mobile version