Bakım & Güzellik

Ombre Üstüne Boya Yapılır mı?

Ombre Üstüne Boya Yapılır mı?: Saçlarının ışıltılı bir görünüme kavuşmasını ve daha güzel görünmesini isteyen kadınların en çok tercih ettiği şey ombredir. Ombre: saç uçlarının saç diplerinden daha açık renkte olmasına denir. Hamilelikte ombre yaptırmak sakıncalı değildir. Çünkü ombre saç diplerine değil saç uçlarına yapılmaktadır. Bu da hamilelikte ombre yaptırmanıza engel değildir. Fakat bilinmelidir ki tamamen kimyasal olan ombrenin saç uçlarından hariç başka yukarı kısımlara yapılması uygun değildir.

Saçlarınıza ışıltılı bir görüntü kazandıran ombre işleminin üstüne boya yapılırmı? sorusu oldukça merak edilen bir konudur. Biz sizler için bu sorunun yanıtını vermek istedik. Ombre üzerine boya yapılır mı? Son dönemlerin oldukça popüler saç bakım ve güzellik yöntemi olan ombre, genellikle uzun saçlı kadınlar, yüzü yuvarlak olmayan ve kumral kadınlara yakışmaktadır.

Ombre üstüne boya yapılır mı?

Ombre yapılan saçın üstüne boya yapılması, saçlarınızın biraz daha yanacağı anlamına geliyor. Bu yüzden ombre yaptırdıktan en az 6-9 ay beklemeniz daha doğru olacaktır. Ombre üstüne boya yapılır mı? sorusuna “EVET” yanıtını vermemiz mümkün ancak saçınızı boyadığınız zaman renk karmaşası olup kötü bir hal alacaktır.

Ombre işleminden sonra saçınızı boyatmak, pişmanlık duygusu içerisine kapılacağınızın sinyalleri olabilir. Çünkü bir açıcı olan ombre diğer boyalar ile karıştırıldığında oldukça kötü bir renk tonu ortaya çıkmaktadır.

Ombre sonrası saç boyama

Ombre sonrasında saç boyamak için ne kadar süre geçmeli? diyorsanız en az 6 ay diyelim. Çünkü saçlarınızın yeniden uzaması ve kimyasal bir uygulama olan ombrenin etkisinin geçmesi en az 6 ayı bulacaktır. Bu yüzden saçlarınızın boyanırken tam boyalı olmasını ve renk değiştirmesini istiyorsanız en az 6 ay beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Ombre üstüne ombre yapılır mı?

Ombre üstüne ombre yaptırmak isteyen hanımların en çok aradığı soru: Ombre üstüne ombre yapılır mı? Ombre üstüne ombre yaptırmak saçlarınızı oldukça yıpratacaktır. Ombre üstüne ombre yapılabilir fakat bu işlemler kimyasallar tarafından yapıldığı için saçınızın yanma olasılığı çok fazla olacaktır. Kötü bir sonuç ile karşılaşmamak için tekrar ombre yaptırmak için en az 6 ay beklemenizi tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sizlere bilgi ulaştırabilmemiz için reklamlarınızı kapatmanız gerekmekte.