Site icon Hamile Anne Blogu

Yaş Maya Maskesi İle Cildinizi Yenileyin!

Yaş Maya Maskesi

Yaş Maya Maskesi

Son dönemlerde popülerleşen yaş maya maskesi ile cildinizi yenilemeye hazır mısınız? Cildinizi yenilemek için son dönemlerde ünlü isimlerin sıklıkla kullandığı öğrenilen yaş maya maskesi hakkında bilgiler vereceğiz. Pürüzsüz bir yüze sahip olmak yaş maya maskesi ile artık mümkün. Cildi yenileyen, arındıran, lekeleri yok eden, kırışıklıklara son veren ve nemlendiren bu maske, son dönemlerde oldukça yayılmaya başladı.

Yaş maya maskesi tarifi oldukça kolay olduğu için evde de yapabilmeniz mümkün. İşte yaş maya maskesi hakkında bilmeniz gereken her şey…

Faydaları

Tarifi

  1. 1 Yemek kaşığı yaş mayayı 1 yemek kaşığı süt ile birlikte bir kasede birleştirin.
  2. Süt ile yaş mayayı kase içerisinde krem kıvamına gelecek şekilde karıştırın.
  3. Yüzünüze ıslak bir şekilde sürün ve kurumasını bekleyin
  4. Yaş maya maskesi tamamen kuruduktan sonra ılık su ile durulayın
  5. Etkisini görmek için haftada en az 2 kez bu maskeyi uygulayın.

Daha hızlı sonuç elde edebilmek için haftada 3 ile 4 gün bu maskeyi yapabilirsiniz. Günlük yaş maya maskesi yapmak cildinizi yorar ve yıpratır. Yaş maya maskesi haftada en fazla 4 kez yapılmalıdır. Hassas ciltler için ise bu sayı üçtür. Aynı zamanda yaş maya maskesini kullanırken dikkat etmeniz gereken şeyler bulunuyor. Örneğin sütün bozulmaması ve mayanın tarihinin geçmemesi gibi. Yaş maya maskesinin içerisine aynı zamanda limon ekleyerek cilt lekelerinden de kurtulabilirsiniz. Hamilelikte uygulanmasında sakınca yoktur.

Exit mobile version